Start
 Historia
 Technologia
 Okolica
 Oferta
 Kursy
 Filmy
 Galeria
 Tu będziemy
 Linki
 Sklep www
 Kontakt

Oferta dla grup zorganizowanych


Bolimów jest osadą o bardzo starych tradycjach garncarskich. Produkcja naczyń glinianych stanowiła przez dziesiątki lat jedno z głównych zajęć miejscowej ludności. Niegdyś było tu nawet około 20 warsztatów garncarskich, natomiast do dnia dzisiejszego dotrwał tylko jeden. Właśnie zwiedzanie tego warsztatu proponujemy Państwu w ramach wycieczki.

Nasz warsztat posiada 200 letnią tradycję wytwarzania naczyń z gliny oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi podczas imprez kulturalnych, rozrywkowych, pikników rodzinnych, itp. Podczas wizyty u garncarza można zapoznać się ze specyfiką jego zawodu, podpatrzeć sposób toczenia glinianych naczyń, usłyszeć legendy i opowieści związane z Bolimowem oraz samemu spróbować trudnej sztuki "lepienia garnków", a po emocjach z tym związanych zregenerować siły posilając się kiełbaską z ogniska. Na miejscu istnieje możliwość zakupienia drobnych pamiątek.

A oto szczegółowa oferta.


WARIANT 1

Zwiedzanie warsztatu, podczas którego można podpatrzeć pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend i opowiadań związanych z Bolimowem.

Czas trwania dla grupy ok. 40 osób: około 1 godziny

Opłata od osoby: 10 zł


WARIANT 2

Zwiedzanie warsztatu, tak jak w WARIANCIE 1, a oprócz tego każda osoba próbuje swoich sił na kole garncarskim i utoczone naczynie zabiera ze sobą oraz lepi przy stole ręcznie z gliny. Po wyschnięciu takie naczynko można pomalować farbami akwarelowymi, co jest dodatkową atrakcją.

Dodatkowo można zamówić malowanie farbami akwarelowymi wypalonych naczynek.

Czas trwania dla grupy ok. 40 osób: 2,5 - 3 godziny

Opłata od osoby:

bez malowania naczynka: 25 zł

z malowaniem naczynka: 35 zł


WARIANT 3

Zwiedzanie i toczenie naczyń i lepienie ręczne, tak jak w WARIANCIE 2, a oprócz tego ognisko z kiełbaskami, pieczywem i herbatą.

Czas trwania dla grupy ok. 40 osób: 3 godziny

Opłata od osoby:

bez malowania naczynka: 35 zł

z malowaniem naczynka: 45 zł


WARIANT 4

Wizyta garncarza w przedszkolu bądź szkole. Podczas wizyty pokazywany jest sposób toczenia różnych rodzajów naczyń na kole garncarskim, opowiadanie o historii garncarstwa, poszczególnych procesach powstawania naczyń glinianych, po czym każde dziecko z pomocą garncarza toczy naczynko, które po wyschnięciu można pomalować farbkami. Dodatkowo istnieje możliwość przywiezienia wypalonych już naczynek, które można pomalować farbami akwarelowymi w trakcie pokazu. Świetna zabawa gwarantowana.

Czas trwania dla grupy ok. 40 osób: 1,5 do 2,5 godziny

Opłata 1000 zł

Naczynko do malowania: 10 zł


gora

 

Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich, 99-417 Bolimów, ul. Dworska 7